strona główna aktualności forum edycja strony rejestracja logo OSI

MGULKS BOKS-TEAM Oława

data wpisu: 2013-11-20

IX Oławski Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Bokserski

foto

Oławską tradycją jest Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Bokserski z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku była to już dziewiąta i wyjątkowa odsłona tych zawodów zorganizowanych przez Boks Team Oława, ponieważ zbiegła się z jubileuszem 10-lecia działalności samego klubu. Na turniej przyjechało 16 klubów, ale udało się skompletować 17 walk i jedną pokazową.

Z tej okazji BOKS-TEAM Oława przygotował kilka atrakcji, wśród nich znalazły się pokazy taneczne podopiecznych Studia Tańca Next Dance a także "walka wieczoru" pomiędzy burmistrzem Oławy Franciszkiem Październikiem a proboszczem parafii NMP Matki Pocieszenia Pawłem Cembrowiczem. Dzięki temu udało się zebrać pieniądze na na odbudowę kościółka św. Józefa, który spłonął pod koniec maja tego roku.

Jubileusz był okazją do wręczania nagród, wyróżnień oraz brązowych, srebrnych i złotych odznak przez władze PZB dla założycieli i działaczy klubu, w tym dla prezesa Tomasza Rożniatowskiego dla którego także rodzina przygotowała wzruszającą niespodziankę oraz odznaki dla Witolda Borysewicza, Leszka Lewandowskiego, Zbigniewa Lewandowskiego, Tomasz Jasińskiego, Anny Burzyńskiej, Zbigniewa Chmura, Andrzeja Kujawskiego, Tomasz Frischmanna, Tomasz Mazura, Janusza Żyły, Dariusza Fiora . Podczas turnieju wręczone zostały podziękowania dla wszystkich, którzy przez te 10 lat tworzyli i wspierali działalność oławskiego klubu pięściarskiego.

Na ringu ogółem stoczono 17 walk, w tym także jedna pokazową, w ringu swoje umiejętności zaprezentowały także dziewczęta. Z oławskich zawodników swoją klasę potwierdził Łukasz Szymański, który w kategorii 81 kg pewnie pokonał Michała Jarkowskiego (BCB Broumov).

Wyniki walk IX Oławskiego Turnieju Bokserskiego:
1. Waga 50,0 kg - Jakub Przystaś (ZKB Jaskinia Lwa ZIĘBICE) / Krzysztof Zachary (Champion Chojnów): 3-0,
2. Waga 58,0 kg - Tomasz Guzak (Boks Team Oława) / Pavel Plny (BCB Broumov): 0-3,
3. Waga 70,0 kg - Adam Peliński (Kaczor Boks-Team Wałbrzych) / Szymon Stankiewicz (NKB Energetyka Lubin): 3-0,
4. Waga 81,0 kg - Łukasz Szymański (Boks Team Oława) / Michał Jarkowski (BCB Broumov): 3-0,
5. Waga 48,0 kg - Kacper Harkawy (Champion Chojnów) / Sebastian Misiąg (Champion Chojnów): 0-3,
6. Waga 57,0 kg - Adam Kwiendacz (niezrzeszony) / Dominik Grochowy (PKB Polkowice): 2-1,
7. Waga 66,0 kg - Maciej Chlebowski (Kaczor Boks-Team Wałbrzych) / Bartosz Smolak (Orlik Brzeg): 0-3,
8. Waga 75,0 kg - Maksymilian Bibikow (KS Gwardia Wrocław) / Hubert Brause (BCB Broumov): 0-3,
9. Waga 69,0 kg - Daniel Dąbrowski (KS Gwardia Wrocław) / Tomasz Martusewicz (Kaczor Boks-Team Wałbrzych): 2-1,
10. Waga 75,0 kg - Wojciech Maciocha (Orlik Brzeg) / Bartłomiej Szubart (Boks Polonia Świdnica): 3-0,
11. Waga 75,0 kg - Grzegorz Dunaj (Boks Team Oława) / Michał Molenda (ZKB Jaskinia Lwa ZIĘBICE): 0-3,
12. Waga 91,0 kg - Piotr Zieliński (Orlik Brzeg) / Kamil Grabowski (ZKB Jaskinia Lwa ZIĘBICE): 0-3,
13. Waga 64,0 kg - Patryk Trochimiak (Kaczor Boks-Team Wałbrzych) / Mateusz Matyja (Orzeł Oleśnica): 3-0,
14. Waga 69,0 kg - Sebastian Kowalski (KS Gwardia Wrocław) / Paweł Wechman (Orzeł Oleśnica): 1-2,
15. Waga - kg - Jarosław Samonek (Janik Boks Jelenia Góra) / Krystian Wojtkowski (KS Skorpion Żary): 3-0 (walkower),
16. Waga 75,0 kg - Szymon Pawliszyn (Boks Team Oława) / Adam Jaworski (ZKB Jaskinia Lwa ZIĘBICE): 0-3,
17. Waga - kg - Ewa Gibka (UKS Bokser Chojnice) / Jessica Sionko (Boks Polonia Świdnica): 3-0.

Najlepszy młodzik zawodów - Pavel Plny (BCB Broumov).
Najlepszy kadet zawodów - Łukasz Szymański (Boks Team Oława).
Najlepszy junior zawodów - Daniel Dąbrowski (KS Gwardia Wrocław).
Najlepszy senior zawodów - Patryk Trochimiak (Kaczor Boks-Team Wałbrzych).

foto

Najlepszy kadet zawodów - Łukasz Szymański

foto

Nagrodzeni odznakami PZB

+ 0 - 0


ilość komentarzy: 0
MGULKS BOKS-TEAM Oława
typ strony: inicjatywa obywatelska - założona: 2012-09-11 - przez: BOKS-TEAM Oława - lokalizacja: Oława